کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تسنیم

تراکاشت مو یا کاشت موی طبیعی به تکنیک جراحی می گویند که در آن ریشه‌های مو ، تک تک از ناحیه اهدا کننده به ناحیه در حال ریزش و یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردان استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند. به علاوه از این روش برای بازسازی ابرو ، مژه ، ریش ، موهای سینه و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخمهای ناشی از تصادف و یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می‌شود. کاشت مو با پیوند پوست بسیار متفاوت است

مشاوره رایگان

20% تخفیف کاشت مو

021-22764588
021-22765285

توییتر

فیس بوک

مشاوره رایگان کاشت مو

فرم مشاوره رایگان کاشت مو

به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم

پزشکان و مشاوران زیبایی کلینیک تسنیم با شما تماس خواهند گرفت.

Invalid Input

Invalid Input

کاشت موی سر

کاشت موی مردان

,

کاشت موی زنان

افرادی که دچار ریزش وسیع مو می شوند از نظر ظاهری مسن تر از هم سن های خود که موهایشان نریخته به نظر می رسند و این مساله می تواند منجر به ایجاد افسردگی و عدم اعتماد به نفس در فرد شود. در نظر اکثر مردان داشتن مو برابر است با جوانی ، زیبایی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی باید به دنبال بهترین راه حل برای برگرداندن موهای از دست رفته باشید و تنها راه حل دائمی برای موهای از دست رفته ، عمل جراحی کاشت مو است . کاشت مو چگونه انجام می شود؟ پیوند مو یا کاشت مو بصورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهایی که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو (که حدود 5-33 ساعت طول می کشد)، به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می شود. بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان، ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند.

کاشت موی سر
نواحی تزریق بوتاکس

کاشت ابرو

فرم دهی و کاشت مو در خط ابرو

ابرو ها قسمت مهمی از صورت می باشند و نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند . برای بعضی افراد زیبایی ابرو حتی از زیبایی موهای سر هم اهمیت بیشتری دارد چرا که ابرو ها در صورت و بیشتر در معرض دید می باشند و روی زیبایی چشم ها نیز اثر دارند. ریزش مو امری طبیعی و قابل پذیرش است اما برعکس ریزش موها ، ریزش ابروها امری طبیعی تلقی نمی شود و خالی شدن ابروها به لحاظ زیبایی قابل پذیرش نیست. به این دلایل است که کاشت موی ابرو دارای اهمیت زیادی است.

کاشت ریش و سبیل

کاشت مو در نواحی کم پشت صورت

کاشت موی صورت، نه‌تنها برای بازیابی موهای ریش و سبیل، بلکه برای ایجاد موهایی ضخیم‌تر در ناحیه گونه یا نواحی دچار آثار سوختگی یا آکنه نیز انجام می‌شود. به طورکلی عوامل متعددی باعث از بین رفتن موهای صورت و ریش و سبیل می شوند. از قبیل: نداشتن موی مادرزادی، ابتلا به آلوپسیآره‌آتا، الکترولیز، لیزر، ضربه و جراحت ناشی از سوختگی یا انواع حوادث مراحل برداشت و کاشت موها در کاشت ریش و سبیل، شبیه کاشت موی سر است.

مراحل برداشت و کاشت موها در کاشت ریش و سبیل، شبیه کاشت موی سر است

کاشت ریش و سبیل
FIT کاشت مو به روش

کاشت مو به روش FIT

بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو

بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می شود ، عمل برداشت انجام می شود و مجددا" بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می شود . به طور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می شود، با بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها کاشته می شوند، لازم بذکر است این تکنیک به تنهایی (در روش غیر ترکیبی) معمولا" برای افرادی توصیه می شود که ناحیه کاشت موی وسیعی دارند و یا کاشت مو در قسمتهای محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخم های قدیمی باشد.

کاشت مو به روش FUT

برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر

برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت که حاوی ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو می باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم می شود و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود. سپس توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می شود. در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود. از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می باشد.

fut کاشت مو به روش

مقالات کاشت مو

مقالات و دانستنی های کاشت مو