کاشت مو و روش های آن


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرایند کاشت مو

این پیوند بصورت یک عمل سر پایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهایی که روی سرش کاشت می شود را حس نمی کند. با توجه به بانک موی بیمار و سطح طاسی سرممکن است کاشت مو در یک یا دو جلسه انجام شود. پس از اتمام یک جلسه ماشت مو (که حدود 5-8 ساعت طول میکشد) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته شده و بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند. در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود ام دلمه هایی در محل کاشت ایجاد شده که نباید دستکاری شود و ابن دلمه ها تا روز پانزدهم از بین می روند. موهای کاشته شده موهای کاشته شده به مدت 2هفته رشد میکنند که این اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندها است.اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش کرده ولی ریشه های مو زنده می ماند و موهای جدید از ماه سوم به بعد ظاهر می شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می شوند. در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا میکنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود 4 ماه)کم پشت تر از سابق دیده می شود، این حالت شوک نامیده شده و موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد میشود. موهای کاشته شده در 6 ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می شوند و از ماه ششم به بعد از کاشت مو بسیار قابل توجه است. کاشت مو هیچگونه عارضه ای نداشته و با توجه به مراقبت های بسیار ساده ای که طی همان هفته اول نیاز به رعایت بوده،مورد دیگری ندارد و شخص از موهای طبیعی و یکدستی برخوردار خواهد شد.

کاشت مو به دو روش FUT و FIT انجام میگیرد که به شرح زیر است:

روش اول FUT:

برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده وحاوی 1500 تا 2500 گرافت که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود . سپس توسط تیم جراحی زیرمیکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحدهای یک ،دو یا سه تایی جدا وآماده جهت کاشت می شود.

روش دومFIT:

به وسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولا از پشت سر وبالای گوشها انتخاب میشود عمل به طور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر چند واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج میشود و گرافت های برداشت شده مجددا به وسیله پانچ یا slit پیوند داده میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تسنیم با مجرب ترین کادر پزشکی و جدیدتذین تکنولوژی روز دنیا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد.