دلایل علمی ریزش مو


ریزش مو دلایل بسیاری دارد، اما قبل از هر چیز باید علت ریزش آن بررسی شود و با توجه به دلایل آن در زمان مناسب و نتیجه بخش را برای آن مشخص کرد. بطور تقریبی در حدود 80 تا 100 هزار تار مو در سر وجود دارد که بیش از 80 % آنها در حال رشد هستند.

بطور متوسط روزانه 50 تا 100عدد مو ریزش دارد.همچنان که یک مو میریزد موی جدید جای آن را می گیرد،اما مشکل آغاز می شود که موهای ریزش یافته بیشتر و سریعتر از موهای رویش یافته جدید باشد و یا رشد موهای جدید ضعیف شود.

در این حالت پس از مدتی از تعداد کل موها کم شده و فرد متوجه کاهش حجم موهایش می شود.

عوامل مختلفی می تواند بر سیکل رشد اثر کرده و باعث ریزش موقت یا دائمی شوند. شایعترین علت طاسی در مردان هورمون آندروژن و عامل ژنتیک می باشد.

از دیگر دلایل ریزش مو(خصوصا در خانم ها)به علت استرس، افسردگی، خونریزی، رژیم غذایی سخت و نامناسب و کمبود پروتئین، استفاده و یا قطع داروهای هورمونی مصرف قرص های ضد بارداری طولانی مدت، کمبود روی یا آهن، آسیب های فیزیکی طولانی مثل تحریک و فشار و کشش تار مو(استفاده از اتوی مو، سشوار، بیگودی و...) تب بالا، پر کاری یا کم کاری تیروئید، کم خوابی و... میباشد که معمولا موقتی و قابل درمان هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تسنیم با مجرب ترین کادر پزشکی و جدیدتذین تکنولوژی روز دنیا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد.