لیپوساکشن با فشار آب


چرا بهترین روش برای تزریق چربی جهت حجم دهی سینه وباسن روش بادی جت (پیکرتراشی)است؟

بسیاری از افراد که تمایل به تزریق چربی جهت حجم دهی و اصلاح فرم سینه ها وباسن دارند با این دغدغه مواجه اند که بهترین روش کدام است و چربی تزریق شده چه مقدار ماندگاری دارد؟باید توجه کرد که مهمترین نکته در ماندگاری وکیفیت کار انجام شده میزان زنده بودن سلولهای چربی است،از آنجا که در روشهای مشابه اکثر سلولهای چربی از بین می رود در نتیجه ماندگاری تزریق کم خواهد بود،Beaul همان Breast Augmentution by Lipotransfer است که بیانگر روش جدیدی از گرافت چربی تقویت و بزرگی سینه است .از مزایای این روش این است که نسبت به روش های قبلی وقت کمتری می برد چون نیازی به سانتریفیوژ ندارد و چربی های آسپیره شده حاوی سلول های خونی بسیار کمی هستند و درضمن سلول های چربی خارج شده Alredy شسته شده و آماده تزریق هستند و چون Lipocollector فیلتر دار استفاده می شد نیاز به سانتریفیوژ ندارد.

تجویز های اندیکاسیون:

-۱افرادی که می خواهند سینه های بزرگتری داشته باشند‌.

-۲افرادی که نمی توانند پروتز را تحمل کنند یا می خواهند آنرا خارج کنند یا آنهایی که میخواهند آن را اصلاح کنند.

-۳ترمیم سینه پس از جراحی سینه.

مدت زمان بقاء:

بعداز از ۶هفته ،۸۰%سلول های ترانسفر شده با سلولهای میزبان مجتمع ویکسان می شود و این سلولهای مجتمع شده بصورت دائمی ماندگار هستند ‌این روش باعث ماسکه شدن ویا تقلید سلولهای تومورال نمی شود‌.

عوارض بادی جت :

بسیار جزئی است وشامل:

-۱هماتوم خفیف

_۲ دردخفیف: که در روز اول بعد از عمل رخ می دهد.

جمع کردن چربی ها به روش های نامناسب می تواند منجر به عوارض مثل کیست شود که توسط بادی جت تابحال دیده نشده است. در شیوه بادی جت به دلیل اینکه چربیها تحت فشار منفی خارج می شوند آسیب کمتری می بینند وکیفیت بهتری دارند و مقدار آبی که بعداز فیلتر شدن درآن باقی می ماند به توزیع بهتر ویکنواخت چربی در بافت و لایه زیر پوستی کمک میکند‌.

نکته مهم این است که چون سلولهای چربی شکننده هستند نباید بعد از تزریق جهت فرم دادن نواحی فشار بیشتری روی حجم تزریق وارد کرد. یکی از محاسن بزرگ بادی جت ،عدم آسیب پذیری سلول های بنیادی چربی است که همزمان باخروج سلولهای چربی خارج می شوند.بعداز عمل پستان باید با یک بانداژ ضخیم محل تزریق بانداژشده و فشار مستقیم روی آن بیاید. در مجموع مزایای این شیوه زمان عمل کوتاه ،استخراج سلولهای چربی کاملا زنده وسالم وبا کیفیت با قابلیت تزریق به سینه وباسن،توان انجام آن درحالت سرپایی وتحت بی حسی موضعی است‌. بادی جت باعث آسیب عروق و اعصاب نمی شود و بعد از عمل ، اسکار بر جای نمی گذارد اما ممکن است فیبروز واکنش اندکی ایجاد شود‌