لاغری موضعی ، بهترین راه و روشهای بدون جراحی


با استفاده از روش هایی مانند رژیم گرفتن، و انجام تمرین های سخت ورزشی، باز هم ممکن است رسیدن به اندام مناسب برای شما امکان پذیر نباشد. در اکثر مواقع رژیم گرفتن و ورزش کردن باز هم نمی تواند چربی های پهلو ، ران، شکم و باسن را از بین ببرد. امروزه علم سعی کرده از روش های جدید و جالب برای بهبود ظاهر بدن و ایجاد وضعیت مناسب مطابق نظر شما استفاده کند. بعضی از جذاب ترین تکنولوژی های مورد استفاده در این رابطه مربوط به روش هایی غیر تهاجمی است که برای برداشتن چربی از نقاط مختلف بدن طراحی شده است. کلینیک تسنیم به آشنایی بهتر شما با این روش های درمانی کمک میکند.
کلینیک تسنیم از انواع روشهای لاغری موضعی برای شکم و پهلو، ران و باسن، بازو،سینه و صورت استفاده می کند.پزشک بهترین راه و روش درمان را با توجه به نیاز شما انتخاب کرده و با استفاده از رژیم غذایی مناسب در سریع ترین زمان ممکن و بدون درد و خونریزی به تناسب اندام دست یابید.
به این ترتیب در صورت مواجه شدن با شرایط زیر شما می توانید از روش های درمانی این کلینیک برای خود استفاده کنید:
.اگر در بخش های مختلف بدن شما توده های چربی تشکیل شده که نسبت به رژیم های غذایی و برنامه های تمرینی مقاوم هستند.
.اگر شما با بافت های چربی محدود اما ناخوشایند در شکم، پهلو، پشت یا ران ها روبرو هستید.
.اگر شما علاقه مند به داشتن یک اندام مناسب هستید و برای این کار نمی خواهید از عمل جراحی استفاده کنید.

بعضی از دلایل رایج و معمول که ممکن است شما به خاطر آن به دنبال استفاده از روش های درمانی کاهش چربی بدون عمل جراحی باشید، به شرح زیر هستند:
.ظاهر بدن شما مناسب است اما توده های چربی در شکم، پهلو، باسن یا ران های شما تشکیل شده که شما دوست دارید این بافت های چربی وجود نداشته باشند.
.شما در بخش های مختلف بدن خود توده های چربی دارید که نسبت به رژیم غذایی و تمرین های ورزشی مقاوم هستند.
.شما به دنبال یک ظاهر مطلوب تر هستید بدون اینکه بخواهید از روش های عمل جراحی برای این کار استفاده کنید.

مهم است که توجه داشته باشید کاهش چربی بدون عمل جراحی یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. این روش برای درمان چربی های محدود ناحیه شکم، پهلو، باسن و ران ها مناسب است. به خاطر اینکه از بین بردن چربی زیاد در بدن نیازمند روش های درمانی غیر جراحی متعدد است، روش درمانی لیپوساکشن احتمالاً می تواند بهترین روش برای از بین بردن چربی باشد باشد.

در این رابطه اگر شما از سطح سلامت عمومی مناسب برخوردار هستید و طرز فکر مثبت و انتظارات واقع بینانه از این روش درمانی دارید،می توانید از این روش برای درمان چربی به صورت موضعی استفاده کنید.
:انواع روش های لاغری موضعی

لیپولیز

 

لیزر لیپولیز

مراجعه کنندگان مرد و زن دریافته اند که نواحی از بدن مانند پهلو ، شکم و باسن که از بین بردن چربی در آن ها مشکل است را می توان به صورت قابل توجهی با لیزر لیپولیز درمان کرد

لیزر لیپولیزر می تواند به فرم دهی این نواحی که به ورزش و رژیم واکنش نشان نمی دهند کمک کرده و باعث کاهش تجمع چربی ها در زیر پوست و بهبود ظاهر کلی فرد شود. لیزر لیپو لیزر با از بین بردن چربی و تحریک بدن به تولید کلاژن و الاستین به سفت شدن پوست کمک می کند.

بیماران میتوانند بهترین نتایج را با چند دوره درمان لیزر لیپولیز بدست آورند ، این چیزی است که باعث می شود لیزر لیپولیزر یک شیوه درمانی عالی برای کاهش چربی نقاطی مانند پلوها، دور کمر و باسن باشد. فقط با چند جلسه درمان نتایج قابل ملاحظه ای را می توان مشاهده کرد.

مزوتراپی

مزوتراپی که یک روش درمانی و پیشگیری کننده است ،کاربردهای متعددی دارد و برای درمان بیماری ها و همچنین زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد

مزوتراپی به دلیل خطرات کم و هزینه مقرون به صرفه ای که دارد، نسبت به جراحی و داروهای خوراکی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. سوزن هایی که در روش مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند درناک نیستند، تزریقات عمیق نیستند و تنها به لایه میانی پوست نفوذ می کنند و چیزی که فرد احساس می کند بیشتر شبیه یک خراش کوچک با ناراحتی خفیف است.

در افرادی که پوست حساسی دارند، پیش از تزریق از کرم بی حسی موضعی استفاده می شود. برای لاغری موضعی، معمولابه 4 تا 7 جلسه درمانی ( تزریق) در فاصله زمانی 2 تا 4 هفته نیاز است. تعداد روش ها بستهبه ناحیه ای که باید درمان شود، قابل افزایش است.

کویتیشن

جدیدترین متد لاغری بدون عمل جراحی است که از طریق امواج فراصوتی با فرکانس پایین و قدرتمند (با اشعه دوگانه) و بدون خطر جانبی باعث از بین رفتن سلول های چربی می شود. مکانیسم اثر دستگاه اینگونه است که امواج فراصوتی ضربان دار از طریق یک وسیله دستی از سطح پوست به سمت بافت چربی فرستاده می شوند.

این امواج انرژی خود را بر روی چربی زیر جلدی متمرکز کرده و از طریق ایجاد حرارت سبب لرزش سلول های چربی و در نهایت پاره شدن دیواره سلول چربی می شوند . وقتی سلول های چربی شکسته شدند، چربی آزاد شده وارد سیستم لنفاتیک شده و در نهایت از طریق ادرار از بدن دفع می شود . کویتیشن، آخرین متد مورد تایید FDA است که برای از بین بردن سلولیت و چربی های زاید به کار می رود. این دستگاه به غشای سلول چربی حمله کرده و موجب انهدام و از بین رفتن سلول چربی می شود، در نتیجه تعداد سلول های بافت چربی کم می شوند. (مبارزه با افزایش تعداد (هایپرپلازی) سلول های چربی). کویتیشن یکی از معدود دستگاه هایی است که به طور متوسط در یک جلسه 45 دقیقه ای می تواند حدود 3 تا 5 سانتی متر از دور کمر فرد را کم کند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک ( که همچنین لیپوساکشن انفراسونیک نام دارد) دستگاهی است که توسط سازمان غذا و دارو مورد تایید قرار گرفته است و یک سیستم مطمئن و تثبیت شده است که به شکل بی خطر و موثری امکان برداشت حجم چربی زیاد از تمامی نواحی بدن را امکان پذیر می کند. در روش لیپوماتیک، سلول های چربی در ابتدا شکسته می شود ( یا با حرکات ارتعاشی کانولا به صورت ذرات ریز در می آیند) و سپس ذرات ریز چربی به آرامی برای خوش اندام کردن بدن بیرون کشیده می شود.

لیپوساکشن

در روش جراحی لیپوساکشن توده های ناخوشایند چربی که نسبت به تمرین های ورزشی و رژیم غذایی مقاوم هستند از بخش های باسن، ران ها، پهلو، سینه (شامل سینه مردان)، کمر، بازوها و گردن حذف می کند. روش لیپوساکشن معمولاً با سایر روش های درمانی استفاده می شود تا به این ترتیب بتوان یک ظاهر مطلوب برای فرد ایجاد کرد. همچنین این روش یکی از بی خطر ترین و رایج ترین روش های درمانی زیبایی مورد استفاده برای افراد متقاضی است.

کرایولیپولیز

در روش کرایولیپولیز نواحی بدن که دارای چربی اضافی هستند به دو صفحه فلزی کشیده شده و به آرامی سرد می شود. در روش درمانی مورد استفاده در حال حاضر از یک ساعت درمان برای هر محل استفاده می شود.

اقدامات قبل از درمان

در این رابطه پزشک توصیه های لازم را قبل از شروع درمان به شما ارائه می کند و هر گونه سوال احتمالی شما را پاسخ می دهد.

امواج مافوق صوت

در این روش معمولاً نیازی به مصرف دارو قبل از شروع درمان نیست. برای شروع درمان جراح نواحی مورد نظر را مشخص می کند. سپس یک لایه نازک از ژل بر روی پوست مالیده می شود. سپس سر مبدل مافوق صوت بر روی نواحی مورد نظر حرکت می کند. گاهی اوقات بعضی از نواحی بدن ممکن است به بیش از یک بار درمان نیاز داشته باشند. طول جلسه درمانی در این حالت ممکن است از نیم ساعت تا چند ساعت ادامه داشته باشد.

قبل از شروع درمان جراح معمولاً از شما می خواهد که:

• قبل از شروع درمان سیگار کشیدن را متوقف کنید تا به این ترتیب سرعت بهبود و ریکاوری خود را افزایش دهید.

• از مصرف آسپرین، بعضی داروهای خاص ضد التهاب و بعضی داروهای گیاهی که می تواند باعث افزایش خون ریزی شوند، خودداری نمایید.

• صرف نظر از نوع درمان انتخاب شده، مصرف زیاد آب قبل و بعد از درمان برای ریکاوری بی خطر لازم و ضروری است.

چه انتظاری در روز استفاده از روش درمان کاهش چربی بدون عمل جراحی می توان داشت؟
روش های درمانی کاهش چربی بدون عمل جراحی به صورت سر پایی انجام می شوند. اکثر جلسات کاهش چربی کمتر از یک ساعت طول می کشد اما ممکن است گاهی اوقات برای درمان کامل به چند ساعت زمان نیاز باشد. در طول درمان ممکن است از داروهای خاص برای راحتی بیشتر شما استفاده شود. در هر حال جراح با شما درباره برنامه درمانی صحبت خواهد کرد. پس از کامل شدن جلسه درمانی، شما می توانید به خانه باز گشته و فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

مراقبت های پس از درمان و ریکاوری

روش های درمانی کاهش چربی بدون عمل جراحی معمولاً نیازمند دوره ریکاوری محدود است. برای اکثر بیماران، فعالیت های کامل بلافاصله پس از درمان برای بیمار قابل انجام است. پس از درمان، به شما و پرستار شما دستورالعمل های لازم درباره اقدامات مراقبتی لازم پس از درمان ارائه می شود که این دستورات شامل موارد زیر هستند:

• علائم عادی که پس از درمان ممکن است با آنها مواجه شوید

• علائم بالقوه مربوط به عوارض درمان

دوام و ماندگاری درمان

نتایج این روش های درمانی دائمی هستند، زیرا بدن افراد بزرگسال سلول های جدید چربی تولید نمی کند. در حقیقت هنگامی که وزن شما افزایش پیدا می کند، سلول های چربی موجود در بدن پخش می شوند. بنابراین زمانی که سلول های چربی نابود شده و از بدن خارج شوند، شما مجدداً با تشکیل چربی در نواحی درمان شده مواجه نخواهید شد.
پس از درمان لازم است شما رابطه موثر خود با جراحی پلاستیک زیبایی را حفظ کنید. به منظور حفظ ایمنی و نیز دستیابی به بهترین نتایج مربوط به زیبایی و سلامتی، لازم است که مجدداً به مطب جراح پلاستیک برای انجام بررسی های لازم درباره نتایج عمل در زمان های تعیین شده یا هر زمان که با تغییر در نواحی درمان شده مواجه شدید، مراجعه نمایید. به همین خاطر لازم است در صورت ایجاد هر گونه سوال یا نگرانی، با جراح خود تماس گرفته و صحبت کنید.


هزینه

هزینه و قیمت روش های کاهش چربی بدون عمل جراحی هر پزشک و همچنین در هر شهر متفاوت است. مشابه هر روش درمانی جدید دیگر، کل هزینه درمان با استفاده از این روش بالاتر از لیپوساکشن سنتی است.

به خاطر اینکه این روش درمانی یک درمان انتخابی است، موسسات بیمه معمولاً هزینه های آن را پوشش نمی دهند. با این وجود بسیاری از جراحان به بیماران خود طرح های تامین مالی پیشنهاد می کنند که با استفاده از این طرح ها پرداخت هزینه های درمان برای بیمار امکان پذیر و مقرون به صرفه تر می شود.
اولین چیزی که باید بدانید این است که لاغر کردن فقط یک قسمت از بدن غیرممکن است. با رژیم و ورزش، کاهش چربی طبق یک قاعده کلی صورت می‌گیرد و تمام قسمت‌های بدن لاغر می‌شوند و قسمتی از بدن که سریع‌تر چاق می‌شود، به ‌همان نسبت دیرتر از سایر قسمت‌های بدن لاغرمی‌شود. این مسئله به ساختمان ژنتیکی افرد مربوط است؛ مثل رنگ چشم، رنگ مو و...، یعنی نمی‌توان آن را تغییر داد. مثلاً در یک فرد ران‌ها چاق‌‌تر از سایر قسمت‌ها و در فرد دیگری باسن چاق تر است و هنگام لاغر شدن این قسمت‌ها دیرتر لاغر می‌شوند.
در خانم‌ها نقاطی از بدن که نسبت به کاهش وزن مقاوم هستند شامل باسن، ران و کمر است. در آقایان قسمت پایینی شکم

با استفاده از روش هایی مانند رژیم گرفتن، و انجام تمرین های سخت ورزشی، باز هم ممکن است رسیدن به اندام مناسب برای شما امکان پذیر نباشد. در اکثر مواقع رژیم گرفتن و ورزش کردن باز هم نمی تواند چربی های پهلو ، ران، شکم و باسن را از بین ببرد. امروزه علم سعی کرده از روش های جدید و جالب برای بهبود ظاهر بدن و ایجاد وضعیت مناسب مطابق نظر شما استفاده کند. بعضی از جذاب ترین تکنولوژی های مورد استفاده در این رابطه مربوط به روش هایی غیر تهاجمی است که برای برداشتن چربی از نقاط مختلف بدن طراحی شده است. کلینیک سیب سرخ به آشنایی بهتر شما با این روش های درمانی کمک میکند.

پرسش و پاسخ


لاغری موضعی شکم و پهلو با چه رژیمی ممکن می شود؟

لاغری موضعی یکی از دغدغه های اصلی این روزها برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است. شاید در فکر شما این مساله وجود داشته باشد که ورزش ها و رژیم خاصی برای لاغری موضعی مانند شکم و پهلو، باید انجام دهیم.


چاقی موضعی شاید از برخی جهات از چاقی عمومی سخت تر باشد چون اگر رژیم بگیرید همه جای بدنتان لاغر می شود و اگر ورزش کنید، نمی توانید به سرعت به جواب برسید. اینجاست که خیلی ها به فکر رژیم هایی برای لاغری موضعی می افتند تا بدون آنکه صورتشان لاغر شود، بتوانند برخی اعضای بدنشان را لاغر کنند. اما باید گفت که در دنیا چنین رژیم هوشمندی کشف نشده و تنها راه تغییر حجم چربی بدنتان، تغییر عادت غذایی و لاغری کلی بدن است.
برای آنکه بتوانید وزن اضافی تان را کم کنید، باید رژیمی سالم و منطقی در پیش بگیرید. در چنین رژیمی، چربی های اشباع شده مثل روغن نباتی جامد، کره و چربی گوشت به مقدار خیلی کم وجود دارد، فست فود حذف شده و تنقلاتی با کالری بالا مطلقا وجود ندارد. در عوض، تا می توانید باید میوه های کم کالری، سبزیجات، لبنیات کم چرب، حبوبات، پروتئین گیاهی و حیوانی میل کنید.در کنار این رژیم باید به طور منظم و مداوم، فعالیت بدنی داشته باشید؛ مثلا روزی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت پیاده روی کنید.

laghary

چه ورزشی برای لاغری موضعی خوب است؟

بهترین ورزش برای کاهش قطر ران یا چربی های لگن و شکم انجام ورزش های هوازی است. ورزش های هوازی به ورزش هایی گفته می شود که برای مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰درصد حداکثر میزان ضربان قلب می رسانند. در این ورزش ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو ها، عضلات سینه و پشت پا که نیازمند اکسیژن بیشتری هستند به کار گرفته می شوند و بدن به چربی سوزی می افتد. در فرایند چربی سوزی برای این کار، به طور خودکار سراغ چربی های جمع شده در اندام های چاق مثل شکم و ران ها می رود و بعد از مدتی، با کم شدن توده چربی در بدن، وزن کم می کنید. ورزش های هوازی وقتی به حداکثر چربی سوزی می رسند که به طور مستمر ۴۵ دقیقه تا یک ساعت در روز آنها را انجام دهید. خوشبختانه ورزش های هوازی آنقدر متنوع هستند که در هر موقعیتی می توانید سراغشان بروید. راه رفتن تند، دویدن آرام، دوچرخه سواری، شنا، استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت و طناب زدن نمونه هایی از ورزش های هوازی هستند که باید حداقل یک ساعت در روز به طور منظم آنها را انجام داده و البته در کنار آن رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید. یادتان باشد اگر باید چربی بسوزانید، پیاده روی تند را به مدت یک ساعت در برنامه تان بگذارید تا به سرعت به چربی سوزی بیفتید و اگر می خواهید وضعیت فعلی را حفظ کنید، پیاده روی را با سرعت متوسط ادامه دهید.

laghary

جراحی برای لاغری موضعی جواب می دهد؟

هر قدر مدت بیشتری از تجمع چربی ها در بدن شما بگذرد، از بین بردن آنها سخت تر می شود. در این صورت، ممکن است رژیم سالم و ورزش مناسب انجام دهید اما شاهد آب شدن بقیه قسمت های بدنتان به جز شکم یا ران ها باشید. دلیلش آن است که چربی های قدیمی بدن شما، تبدیل به چربی های خارج از دسترس شده اند و پیوندهای بین آنها به سادگی شکسته نمی شود. در این شرایط، استمرار فعالیت بدنی می تواند کم کم این چربی ها را هم وادار به آب شدن کند. درباره این چربی ها گاهی اوقات متخصصان روش های لیزر یا رادیوتراپی را توصیه می کنند که به شکسته شدن چربی ها کمک می کنند اما پای جراحی در میان نیست و فقط چربی های دور از دسترس به چربی های آب شونده تبدیل می شوند. درباره استفاده از این تکنیک ها فقط متخصص می تواند نظر بدهد. اما خیلی ها هم هستند که ترجیح می دهند به جای رژیم و ورزش سراغ جراحی بروند. لیپوساکشن یک روش جراحی رایج در کاهش چربی های بدن است که عموما برای چربی های دور از دسترس به کار می رود. در این روش، چربی های اضافی بدن با عمل جراحی خارج می شوند اما این روش زیبایی، به هیچ عنوان یک درمان همیشگی و قطعی نیست و اتفاقا دردسرهایی هم دارد. مثلا اگر قبلا شاهد تجمع بافت یک دست چربی ها در این ناحیه بودید، بعد از لیپوساکشن چون بافت های چربی بدنتان دستکاری شده، چربی ها به شکل ناهموار در بدنتان تجمع می یابند چون محوطه ای تونل مانند زیر بافت ایجاد می شود که شکل لایه اولیه پوست را ناهموار می کند. از طرف دیگر مثل هر عمل جراحی دیگری لیپوساکشن هم خطراتی دارد که شامل عفونت، خونریزی های ناخواسته و آمبولی چربی زیر پوست است. تکنیک های جراحی دیگر مثل لیزر لیپولیز (تخریب بافت چربی با لیزر) هم به همین شیوه، جزو روش های موقتی و ناپایدار لاغری به حساب می آیند و البته ضررهای لیپوساکشن را هم دارند.

هيچ رژيمي براي كوچكي ران‌ها وجود ندارد!

رژيم غذايي خاصي براي رهايي از چربي‌هاي موضعي وجود ندارد. در مورد تجمع چربي در ران‌ها هم همين موضوع صدق مي‌كند. در برخورد با چربي‌هاي اضافه‌اي كه در قسمتي از بدن مثل ران‌ها تجمع پيدا مي‌كنند تنها راه،در پيش گرفتن يك رژيم غذايي مناسب و حساب شده با توجه به شرايط جسماني و فردي است. در حقيقت نمي‌توان با رژيم غذايي ويژه‌اي، قسمت خاصي از بدننتان را هدف بگيريد. يك نگاه جامع حتي خارج از معادلات پزشكي به وضوح آشكار مي‌كند كه هيچ برنامه غذايي وجود ندارد كه به‌طور هوشمند قسمت مشخصي از چربي‌هاي اضافه بدن‌تان را بسوزاند. بنابراين تكيه كردن به رژيم‌هاي غذايي كه با اين هدف و به عناوين مختلف به شما توصيه مي‌شوند، هرگز شما را به نتيجه دلخواه نميرسانند و در بهترين حالت چنانچه اين رژيم‌ها، قاعده‌مند تنظيم شده باشند، شما را به كاهش وزن كلي مي‌رسانند.

چراپاها‌هاي من چاق مي‌شوند؟

چاق شدن ران‌ها نتيجه يك معادله ساده ناشي از اضافه دريافت مواد‌غذايي يا انرژي مصرفي است. مقدار بيش از نياز انرژي توليد شده به‌صورت بافت چربي در مي‌آيد و در بدن ذخيره مي‌شود. طبيعي است اين ذخيره چربي بايد جايي در بدن رسوب كند؛ در بالاتنه يعني قسمت شكم و پهلوها يا پايين تنه يعني در ران‌ها. اين ژنتيك بدن ماست كه تعيين مي‌كند اين چربي‌هاي اضافه در بالاتنه رسوب كنند يا پايين تنه. رسوب چربي در بالاتنه معمولا با عوارض قلبي و عروقي و مشكلاتي از جمله ديابت همراه است. در حقيقت بيماري‌هاي ناشي از چاقي بيشتر در افرادي ديده مي‌شود كه چربي‌هاي بدن آنها در قسمت بالاتنه تجمع پيدا مي‌كند. اين در حالي است كه در مورد افرادي كه چربي‌هاي اضافه، به‌طور ژنتيك در قسمت پايين‌تنه آنها رسوب مي‌كند بيشتر شاهد عوارض ظاهري و زيبايي هستيم. بنابراين بايد گفت دليل اصلي چاق شدن ران، شكم و هر جای دیگر بدن، نحوه غذا خوردن ماست. با پرخوری و ‌فعالیت نداشتن، مواد غذایی اضافی به‌صورت چربی در بدن ما انباشته می‌شوند و در نتيجه ما دچار چاقی و اضافه وزن می‌شویم. پس تنها راه خلاص شدن از این چربی‌هاي اضافی، تغییر عادات غذایی غلط و درست غذا خوردن است.


سبزيجات را فراموش نكنيد

sabzijat laghary

 

استفاده از يک رژيم غذايي سالم که مواد دفعي و زايد را از بدن بيرون کند مي‌تواند شروعي براي مبارزه با مشكل چاقي ران‌هاي شما باشد. سعي كنيد در برنامه غذايي روزانه‌تان از ميوه‌هاي تازه و سبزيجات و حبوبات استفاده کنيد  و مصرف انواع نوشابه‌ها را كاهش بدهيد ترك سيگار هم  شما را به نتيجه اصلي نزديك مي‌كند. دقت كنيد كه  استفاده از رژيم‌هاي غذايي کم چربي و پر فيبر و کربوهيدرات، بسيار مهم است. چرا که بدن اين غذا‌ها را بسيار راحت‌تر هضم کرده و بعد از استفاده به راحتي دفع مي‌کند.در حالي كه شکر، نشاسته، نمک، ادويه‌‌جات و روغن‌هاي حيواني در بدن سخت تر دفع مي‌شوند. رژيم‌هاي غذايي کم چربي، مواد زائد و دفعي را در بدن کاهش داده و به دفع آن‌ها کمک زيادي مي‌کند. نوشيدن آب را فراموش نكنيد چرا كه  نوشيدن حدود دو ليتر آب در روز به دفع مواد زائد از بدن شما  کمک  بسياري مي‌كند.